Opieka godzinowa nad seniorem

Co warto wiedzieć?

Godzinowa opieka nad osobami starszymi obejmuje opiekę nad Państwa bliskimi indywidualnie i osobiście.

Opiekunowie seniorów to „bohaterowie dnia codziennego”, którzy wspierają i towarzyszą Państwa bliskim we wszystkich aspektach codziennego życia.

Dla opiekunów rodzinnych opieka nad osobami starszymi jest dobrym uzupełnieniem i wsparciem w codziennej opiece.

Opieka nad osobami starszymi w wymiarze godzinowym pomaga ukochanej osobie w wykonywaniu zwykłych czynności więc są Państwo pewni, że Państwa ukochana osoba jest zawsze pod dobrą opieką i nie jest sama. Nawet w tych chwilach, kiedy nie mogą być Państwo z nią osobiście.

Opieka nad osobami starszymi zapewnia praktyczne wsparcie i pełne miłości towarzystwo, aby ukochana osoba mogła dalej samodzielnie prowadzić swoje codzienne życie.

Opieka nad osobą starszą

Opieka nad starszymi i bliskimi

Dla kogo odpowiednia jest godzinowa opieka nad osobami starszymi?

Wybór odpowiedniego rodzaju opieki dla bliskiej osoby to decyzja zależna od wielu czynników.

Ważną rzeczą jest to, jak intensywnie należy opiekować się Państwa krewnym. Jeśli przejmują Państwo dużą część opieki i potrzebują opiekuna dla swoich bliskich tylko przez kilka godzin dziennie, opieka godzinowa jest idealna.

Nawet jeśli Państwa ukochana osoba może jeszcze wiele zrobić samodzielnie, godzinowa opieka pomaga indywidualnie i elastycznie.

W szczególności krewni, którzy oprócz opieki mają inną pracę, otrzymują cenną pomoc od opiekunów osób starszych.

Ponieważ oprócz wsparcia w gospodarstwie domowym i higienie osobistej, opiekunowie seniorów wpływają również społecznie i emocjonalnie korzystnie dla Państwa bliskich.

Opieka nad osobami starszymi to dobry wybór dla seniorów, którzy chcieliby nadal mieszkać we własnym domu potrzebują więcej wsparcia w gospodarstwie domowym oczekują wsparcia i towarzystwa przy wyjściach i uczestnictwie w wydarzeniach kulturalnych / ewentualne załatwienie spraw w urzędach potrzebują pomocy w zakupie produktów spożywczych, ubrań, środków higienicznych

Atuty godzinowej opieki nad seniorem

Osoby starsze często potrzebują wsparcia w prowadzeniu gospodarstwa domowego.

Opiekun lub opiekunka zatrudniona na godziny może je zapewnić pomagając w trudniejszych lub uciążliwych dla seniora pracach.

Opiekun seniora zatrudniony na godziny, może zapewnić wsparcie i towarzystwo podczas wyjść na przykład podczas udziału w wydarzeniach kulturalnych.

Istotnym wsparcie ze strony opiekuna osoby starszej może być pomoc przy zakupach.

Noszenie ciężkich toreb nie jest wskazane dla seniorów, dlatego nasi pracownicy mogą pomóc przy zakupach spożywczych, ubrań, środków czystości czy higienicznych.

Osobom starszym często doskwiera samotność.

Zatrudnienie cyklicznie pojawiającego się opiekuna, który może dotrzymać nieco towarzystwa seniorowi, może poprawić więzi społeczne, oraz samopoczucie i nastrój osoby starszej.

Opieka nad seniorem woj Śląskie

Godzinowa opieka nad seniorem

Zasięg oferowanej usługi

Opiekę nad seniorami realizowaną na godziny świadczymy na terenie województwa Śląskiego.

Chcesz skorzystać z naszych usług?